XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

28 maja 2021, 14:59

Głośne czytanie książek to jeden z najlepszych sposobów spędzania czasu z dzieckiem, rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, pozwala miło spędzić czas i zostawia dobre wspomnienia.

W środę, 26 maja rozpoczął się XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”. Potrwa do 2 czerwca. Po raz pierwszy w akcję włączyła się także Biblioteka Miejska w Bytowie.

Tym samym rozpoczęliśmy nową akcję, która będzie kontynuowana każdego roku, a co istotne, stanie się naszym lokalnym wydarzeniem, bo czytać dzieciom będziemy przygody Bycia.

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom zainaugurowaliśmy 27 maja.  Pierwszą część przygód „Bycia Herbu Kasztan” głośno… w dodatku po kaszubsku, przeczytaliśmy na zamkowym wzgórzu uczniom Szkoły Podstawowej w Gostkowie.

W przyszłym roku planujemy głośne czytanie drugiej części przygód dzielnego Rycerza „Bycio Herbu Kasztan. Na zamku w Bytowie”.