Licznik odwiedziń: 2202371

Noc Bibliotek 2021

09 października 2021, 12:17

Drzewa potrafią mówić, ale musimy nauczyć się ich słuchać. Magiczne opowieści drzew wybrzmiały w piątkowy wieczór w naszej Pracowni Orange. Charyzmatyczny bajarz, muzyk i podróżnik – Szymon Góralczyk zaczarował nas swoimi niezwykłymi historiami z najróżniejszych zakątków świata. Razem z grupą opowiadaczy Karawana Opowieści wyrusza w nieznane w poszukiwaniu lokalnych baśni i legend, a następnie przekazuje je dalej. Zmienia stereotyp mówiący o tym, że słuchanie baśni jest przeznaczone wyłącznie dla dzieci. W swoim repertuarze, oprócz programów dla najmłodszych, ma również propozycje dla dorosłych słuchaczy.

Tegorocznej akcji NOC BIBLIOTEK towarzyszyło hasło „Czytanie wzmacnia”. My wzmacnialiśmy przede wszystkim wyobraźnię, ciekawość świata i umiejętność rozumienia wszystkiego, co nas otacza – zwłaszcza drzew. Dowiedzieliśmy się co mają nam do przekazania i jak je zrozumieć. Wysłuchaliśmy m. in. opowieści o Drzewie Świata, Długowłosej Księżniczce i Wojowniku. Nie tylko najmłodsi byli zachwyceni!

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział. Zachęcamy do śledzenia naszych mediów społecznościowych, bo już wkrótce Szymon ponownie odwiedzi naszą bibliotekę.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku