II ZAMEK W POEZJI

08 sierpnia 2022, 17:33

Lirycznie na Kaszubach

Sobotni wieczór upłynął w niepowtarzalnej atmosferze słów i dźwięków. 30 lipca odbył się II Zamek w Poezji.
Laureaci II Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego Jednego Wiersza pn. "Lirycznie na Kaszubach" im. Wacława Pomorskiego odebrali nagrody i przedstawili swoje wiersze przed publicznością. Jurorzy nie mieli łatwego zadania, ponieważ prace nadesłało ponad 70 literatów!

W kategorii I – poezja pisana w języku polskim najlepsi okazali się:
I miejsce – Janusz Pyziński (Dębica) za wiersz: Tatuaże,
II miejsce – Magdalena Szpunar (Kraków) za wiersz: Ekonomiczny niepolecony,
III miejsce – Klaudia Chudowolska (Warszawa) za wiersz: W ciele kobiety.
Wyróżnienia otrzymały: Róża Zalewska (Velp, Holandia) za wiersz: niegarść oraz Anna Miniewicz (Wrocław) za wiersz: czas się przepełnił.

W kategorii II – poezja pisana w języku kaszubskim nagrodę główną otrzymała Hanna Makurat-Snuzik (Gdańsk) za wiersz: „Rapòrt ò swiãti pòezje z bezdomôcégò zómkù”.

Galę uświetnił koncert pieśni ukraińskich w wykonaniu Wołodii Drozda, a także recital Stanisława Reptowskiego z grupą PEJZAŻ. Swoją twórczość poetycką zaprezentowała również Łucja Dudzińska. Na zakończenie tego pięknego dnia wysłuchaliśmy recitalu aktorki Joanny Trzepiecinskiej z akompaniamentem Bogdana Hołowni

Wśród murów bytowskiej warowni wybrzmiały utwory literackie oraz muzyczne. I chyba nie ma lepszego podsumowania tego wyjątkowego wieczoru niż słowa profesor Adeli Kuik-Kalinowskiej - Zamek w Bytowie to  Zamek ze skrzydłami poezji.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie