Tydzień z Internetem 2015

31 marca 2015, 12:53

Tegoroczna edycja ogólnoeuropejskiej kampanii Tydzień z Internetem odbyła się w dniach 23-29 marca 2015 r. W tym czasie różne instytucje i organizacje oferujące publiczny dostęp do Internetu (np. biblioteki, szkoły, domy kultury czy pracownie komputerowe) mogły organizować spotkania pokazujące różnorodne możliwości wykorzystania Internetu i zastosowania nowych technologii.

W dniach 24 i 26 marca 2015 roku Czytelnię Biblioteki Miejskiej odwiedziło 101 dzieci, by wziąć udział w nietypowych lekcjach zatytułowanych „Selfuj się kto może!”

Pracownice Czytelni zorganizowały 4 spotkania:

24 marca 2015 r. dla klasy Vc ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bytowie (opiekun – Zofia Kuzio)
24 marca 2015 r. dla klasy IVd ze Szkoły Podstawowej Nr 5 w Bytowie (opiekun – Lucyna Kuczkowska)
26 marca 2015 r. dla klasy IIId ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bytowie (opiekun – Urszula Sobczak)
26 marca 2015 r. dla klasy If ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Bytowie (opiekun – Maria Roda)

Tydzień z Internetem (Get Online Week) to doroczna ogólnoeuropejska kampania, mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do skorzystania z Internetu. Działania w ramach kampanii polegają na organizowaniu w miejscach oferujących publiczny dostęp do Internetu spotkań mających pokazać ciekawe i praktyczne możliwości wykorzystania różnorodnych zasobów i zastosowań nowych technologii głównie dla tych, którzy do tej pory z nich nie korzystali. Na szczeblu europejskim Tydzień z Internetem koordynuje sieć organizacji Telecentre Europe. Inicjatywę tę aktywnie wspiera Neelie Kroes, Wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej i Komisarz Unii ds. Agendy Cyfrowej. Koordynatorem krajowym kampanii w Polsce jest Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.

Klasa Vc

Klasa IVd