Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich

27 maja 2016, 10:46

Tradycyjnie, jak co roku w Czytelni Oddziału dla Czytelników Dorosłych odbył się konkurs wiedzy o zamkach gotyckich.

11 maja 2016 roku do gminnego etapu przystąpiło 25 uczniów, którzy reprezentowali 5 placówek: Szkołę Podstawową Nr 2 w Bytowie, Szkołę Podstawową w Gostkowie, Szkołę Podstawową w Pomysku Wielkim (kategoria szkoły podstawowe) oraz Gimnazjum Nr 1 i Gimnazjum Nr 2 w Bytowie (kategoria gimnazja).

Komisja konkursowa w składzie:

1. Marian Gospodarek – przewodniczący komisji (Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie)
  2. Katarzyna Juchniewicz – członek komisji (Muzeum Zachodniokaszubskie w Bytowie)
  3. Aleksander Kikcio – członek komisji (Grupa odtwórstwa historycznego „Zastęp Krzyżogryfa”)

po sprawdzeniu pisemnych testów wyboru, na podstawie uzyskanych punktów przez poszczególne osoby, postanowiła przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

w kategorii szkoły podstawowe:

I miejsce – Kacper Trzeciński (Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim)

Wyróżnienie – Julia Jendernal (Szkoła Podstawowa w Gostkowie)

Wyróżnienie – Julia Chariasz (Szkoła Podstawowa w Gostkowie)

w kategorii gimnazja:

I miejsce  Michał Koszela (Gimnazjum Nr 2 w Bytowie)

Wyróżnienie – Patrycja Kreft (Gimnazjum Nr 1 w Bytowie)

Wyróżnienie – Agata Cerapińska (Gimnazjum Nr 1 w Bytowie)

Do etapu drugiego (centralnego), który odbędzie się 10 czerwca 2016 roku  w Olsztynie, komisja konkursowa wytypowała laureatów I miejsc etapu gminnego w Bytowie w poszczególnych kategoriach:

• w kategorii szkół podstawowych – Kacper Trzeciński (Szkoła Podstawowa w Pomysku Wielkim)
  • w kategorii gimnazja – Michał Koszela (Gimnazjum Nr 2 w Bytowie)

Dla laureatów pierwszych miejsc konkursu Stowarzyszenie gmin „Polskie zamki gotyckie” ufundowało nagrodę w postaci dwudniowego wyjazdu na lekcje historyczne pn. „Zamki dawnych Prus Wschodnich” i „Uzbrojenie rycerzy zakonu krzyżackiego”, organizowane przez Muzeum Brama Frydlandzka w Kaliningradzie. Pozostałe nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu wiedzy ufundowało Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie.

Konkurs wiedzy o zamkach gotyckich