Zakończenie VIII edycji kursu komputerowego

15 czerwca 2016, 13:36

VIII edycja kursu komputerowego „Nadążamy” dla osób 50+ dobiegła końca. 13 czerwca 2016 roku odbyło się uroczyste podsumowanie i  zakończenie kursuZakończenie kursu było nie tylko okazją do wręczenia symbolicznych dyplomów, ale również wyrażenia bardzo pozytywnych opinii na temat przeprowadzonych zajęć. Uczestnicy docenili miłą i spokojną atmosferę. Zapewniali, że zdobytą wiedzę na pewno wykorzystają w najbliższej przyszłości.

Celem kursu było wykształcenie u odbiorcy kompetencji pozwalających mu posługiwać się komputerem jako nowoczesnym narzędziem pracy, a w szczególności:

• prawidłowo obsługiwać komputer niezależnie od platformy sprzętowej i oprogramowania systemowego,
  • wskazać programy użytkowe i prawidłowo je wykorzystać  do rozwiązywania prostych problemów: tworzenie dokumentów zawierających tekst i grafikę; wyszukiwanie informacji z Internetu i prawidłowe ich wykorzystywanie; komunikowanie się z innymi ludźmi,
  • spożytkować rozwój informatyki oraz swobodny dostęp do informacji z korzyścią dla siebie oraz społeczeństwa z zachowaniem zasad etyki, ochrony danych i ochrony własności intelektualnej.

Dzięki nabytym podczas kursu kompetencjom cyfrowym udało nam się wykształcić mobilnych mieszkańców gminy, którzy potrafią poruszać się w meandrach cyfrowej rzeczywistości, umieją korzystać z udostępnionej w sieci informacji publicznej. Nabyta nowa umiejętność wykorzystywania serwisów oraz systemów pokazała kursantom, że posiadanie cyfrowych umiejętności jest równoznaczne z podniesieniem jakości życia.

VIII edycja zajęć komputerowych rozpoczęła się 1 marca. Spotkania odbywały się w każdy wtorek w godzinach od 1030 do 1230.

Kolejna IX edycja rozpocznie się we wrześniu. Zapraszamy wszystkich  zainteresowanych nabyciem znaczących w dzisiejszych  czasach kompetencji cyfrowych. Mamy jeszcze kilka wolnych miejsc.

Zakończenie VIII edycji kursu komputerowego