Letnia @kademia Cyfrowego Seniora

07 września 2016, 13:02

Letnia @kademia Cyfrowego Seniora to oferta działań edukacyjnych odbywających się w Oddziale dla Czytelników Dorosłych w okresie wakacyjnym. Przez dwa wakacyjne miesiące osoby 50+, które wcześniej odbyły kurs komputerowy „Nadążamy” organizowany przez naszą placówkę, mogły skorzystać z indywidulanych konsultacji.  Z założenia konsultacje miały odbywać się raz w tygodniu, jednak duże zainteresowanie oraz zaawansowane potrzeby zmodyfikowały pierwotne plany.

Łącznie odbyło się 18 spotkań, w których udział wzięły nie tylko osoby z naszego miasta  i gminy, ale również z gmin ościennych.

Seniorzy mogli skorzystać z porad i konsultacji z zakresu obsługi komputera i Internetu oraz pozostałych urządzeń cyfrowych. Poruszane podczas spotkań zagadnienia były bardzo różnorodne, wynikały z potrzeb odbiorców działań, m.in. nauczyliśmy się obsługi poczty elektronicznej ze wskazaniem na wysyłanie wiadomości z załącznikami, jak również ich zapisywanie na dysku lokalnym komputera; obsługi aparatu cyfrowego, zgrywania zdjęć z aparatu, a następnie wysyłania ich za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nowością wśród podejmowanych tematów zajęć praktycznych była nauka obsługi tabletu oraz smartfona. W przypadku tego ostatniego działania praktyczne były na bardzo zaawansowanym poziomie, ponieważ w grę wchodziły aplikacje bankowe oraz aplikacje umożliwiające dokonywanie opłat w strefach płatnego parkowania.

Letnia @kademia Cyfrowego Seniora