Licznik odwiedziń: 2204897

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2018

29 czerwca 2018, 13:06

Zwyczajem stały się  już coroczne spotkania  bibliotekarek i bibliotekarzy z publicznych książnic powiatu bytowskiego. Każdego roku pracownicy bibliotek regionu bytowskiego spotykają się,  aby  porozmawiać na temat bieżących bibliotecznych spraw oraz wymienić się doświadczeniami. To również dobra okazja, aby poznać region i jego tradycje, ponieważ co roku spotykamy się w innej miejscowości.

26 czerwca 2018 roku w ramach zadań Powiatowej Biblioteki Publicznej zorganizowaliśmy wyjazd do Malborka.  Głównym celem była największa średniowieczna forteca w Europie - słynny zamek krzyżacki, którego budowę rozpoczęto w roku 1274, ponad czterdzieści lat po pierwszych podbojach Prus.   Malborski zamek, przepięknie położony nad Nogatem, odnogą Wisły, uważany jest obecnie za największą gotycką twierdzę Europy i przykład średniowiecznej architektury obronnej. W 1997 roku został wpisany na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO i jest z pewnością jednym z piękniejszych i ważniejszych zabytków Polski.  W edukacyjno-integracyjnej wycieczce udział wzięło 31 osób z 13 bibliotek, bibliotekarki i bibliotekarze z terenu powiatu bytowskiego.

Biblioteka Miejska w Bytowie, samorządowa instytucja kultury Gminy Bytów, od dnia 23 lipca 2002 roku na mocy zawartego porozumienia pomiędzy Starostą Powiatu Bytowskiego a Burmistrzem Miasta Bytowa, pełni zadania Powiatowej Biblioteki Publicznej. Obejmuje swym zasięgiem biblioteki publiczne poszczególnych miast i gmin w powiecie wraz z podległymi im filiami (10 bibliotek głównych i 8 filii). Głównym zadaniem Powiatowej Biblioteki Publicznej jest opieka merytoryczna, która realizowana jest m.in. poprzez działalność instrukcyjno-metodyczną, dodatkowe inicjatywy kulturalne i edukacyjne wspomagające pracę podopiecznych bibliotek, aktywizujące, sieciujące i integrujące środowisko bibliotekarskie.

Powiatowy Dzień Bibliotekarza 2018