Licznik odwiedziń: 2219741

VIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski rozstrzygnięty

27 listopada 2018, 19:09

100. rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości to szczególny czas, który skłania do zadumy, wspomnień i refleksji z pewnością nie jednego Polaka. Kalendarz wydarzeń organizowanych w roku jubileuszowym przez wiele instytucji, w tym bibliotek, wypełniony był działaniami, które nawiązywały do wyjątkowego święta. Rokroczny Międzyszkolny Konkurs Recytatorski organizowany w naszej bibliotece, był dobrą okazją nie tylko do uczczenia 100-lecia Niepodległości, ale przede wszystkim zachęceniem uczestników do podjęcia wypowiedzi artystycznej w tonie romantyczno-patriotycznym, poruszającej sprawy istotne dla narodu, jak walka o wolność, obywatelska odpowiedzialność za losy kraju, aktywność pomnażająca dobro wspólnoty, a także pielęgnowanie tradycji, kultury, języka oraz popularyzowanie dokonań Polaków w przeszłości i w dniu dzisiejszym. Po przejściu wstępnych, szkolnych eliminacji, do finału zakwalifikowało się 6 osób.

27 listopada prezentowany repertuar oceniało jury w składzie: Zofia Maciejewska i Irena Bielawa, nauczycielki języka polskiego oraz Helena Hryndzio, bibliotekarka z Oddziału dla Czytelników Dorosłych Biblioteki Miejskiej w Bytowie, Przewodnicząca Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Bytowie, które postanowiło przyznać trzy nagrody.

Protokół

z Finału VIII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego

Biblioteka Miejska w Bytowie – 27 listopada 2018 r.

Komisja w składzie:

Irena Bielawa, Helena Hryndzio, Zofia Maciejewska

po wysłuchaniu 6 recytatorek postanowiła przyznać:

I miejsce  Hannie Janta
II miejsce Patrycji Stoltman
III miejsce Hannie Bartosiewicz

Młodzi recytatorzy prezentowali wysoki poziom przygotowania do konkursu. Wykazali się bardzo dobrą pamięcią, dykcją i doskonałą umiejętnością interpretowania tekstu. Doskonale potrafili opanować tremę.

Serdecznie gratulujemy zarówno zwycięzcom, jak i wszystkim uczestnikom konkursu, artystycznego talentu, wrażliwości na słowo poetyckie, a przede wszystkim wielkiej odwagi. Recytatorom życzymy ciągłego rozwijania pasji i zdolności recytatorskich, a nauczycielom kolejnych sukcesów swoich podopiecznych.

Organizatorzy Konkursu:

• Biblioteka Miejska w Bytowie