Jak nie czytam, jak czytam

28 czerwca 2019, 15:28

7 czerwca o 10.00 Biblioteka Miejska Oddział dla Dzieci, wziął udział w ogólnopolskiej akcji ”Jak nie czytam, jak czytam”.

Po raz czwarty miesięcznik Biblioteka w Szkole, zorganizowała akcję mającą na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. W akcji co roku bierze udział ponad 400 tysięcy uczniów z ponad 2 tysięcy bibliotek.

W bytowskiej książnicy akcja miała bardzo uroczysty charakter. Przed godziną 10.00 w wyznaczonym miejscu, spotkały się zaproszone grupy przedszkolne i razem z bibliotekarzami udały się na miejsce, gdzie cała akcja „Jak nie czytam, jak czytam” miała się odbyć. Punktualnie o 10.00 odbyło się wspólne czytanie bajki Tony Wolfa ”Wyprawa zajączka”. Bajkę czytały Dyrektor i pracownicy biblioteki. Po wysłuchaniu bajki dzieci opowiadały o swojej ulubionej książce, którą przyniosły ze sobą.

Następnie dzieci razem ze swoimi opiekunami przeszły do Biblioteki do Oddziału dla Dzieci, gdzie na wszystkich czekała niespodzianka – teatrzyk.

W  Czytelni przedszkolaki obejrzały przedstawienie „Czerwony kapturek”, które przygotowały dzieci z Przedszkola nr 2. Na koniec spotkania wszystkie dzieci dostały słodką niespodziankę. W akcji wzięło udział 68 dzieci.

Jak nie czytam, jak czytam