Wakacje w bibliotece

16 września 2019, 09:42

W okresie letnich wakacji w Oddziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej odbywały się zajęcia dla dzieci, wspomagające rozwój logicznego myślenia, rozwijające wyobraźnię oraz inspirujące  młodych ludzi do realizacji własnych twórczych pomysłów.

W czasie wakacji odbyło się 9 spotkań, w których udział wzięło 61 osób.

Gry planszowe i logiczne zadania z którymi zmagały się dzieci w czasie naszych spotkań w istotny sposób wpływają na rozwój młodego człowieka. W trakcie zabawy dzieci swobodnie uczą się, ponieważ zabawa to najbardziej skuteczna i efektywna forma nauki, ponieważ sprawia dziecku przyjemność. Gry planszowe uczą dzieci zachowania się w różnorodnych sytuacjach społecznych. Dzieci przekonują się że nie zawsze się wygrywa.

Uczestnicy wakacyjnych zajęć grali w: UNO, DOBBLE, STORY CUBES, CHIŃCZYKA i WARCABY. W czasie naszych zajęć uczestnicy rozwiązywali krzyżówki, labirynty, wykreślani oraz układali puzzle oraz robili zwierzątka z papieru. Na koniec każdego spotkania mieli możliwość obejrzeć film.

W czasie zajęć przypomnieliśmy dzieciom kultowe gry: chińczyka, warcaby oraz poznawaliśmy nowe gry, które bardzo spodobały się dzieciom.

Wakacje w bibliotece