Goście z Energodaru na Ukrainie

20 września 2019, 12:51

11 września Bibliotekę Miejską w Bytowie odwiedziły dzieci i młodzież z Klubu Kultury Polskiej im. Henryka Sienkiewicza w Energodarze na Ukrainie.

Goście zwiedzili bibliotekę i poznali szczegółowo księgozbiór i zasady funkcjonowania Oddziału dla Dzieci bytowskiej książnicy.

W czasie spotkania uczestnicy wycieczki oglądali bajecznie kolorowe książeczki dla najmłodszych, książki służące dzieciom do nauki czytania oraz woluminy przeznaczone dla dzieci i młodzieży umiejących czytać.

Poza tym nasi gości mieli możliwość wziąć udział w „mini lekcji” języka kaszubskiego, ponieważ w czasie wizyty wysłuchali fragmentów książki, o przygód Bycia herbu Kasztan, napisanej w języku kaszubskim i polskim.

Na koniec wizyty,  w murach bytowskiej biblioteki  rozbrzmiewały słowa polskich i ukraińskich piosenek.

Goście z Energodaru na Ukrainie