Spotkania
Sekcja teatralna – warsztaty
25 września 2019, 16:32
Kolejne spotkanie sekcji teatralnej było inne od poprzednich. 25 września 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy etap edukacji – warsztaty teatralne. Po 18 godzinach wykładowych, przyszła kolej na zajęcia praktyczne. Już pierwsze minuty spotkania uświadomiły słuchaczom, że zakończył się etap teorii, a rozpoczęła się praca warsztatowa. I Warsztat Teatralno-Dramowy poprowadził Mirosław Gliniecki, dyrektor artystyczny Teatru STOP, opiekun sekcji teatralnej bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Mirosław Gliniecki - aktor, reżyser, pedagog, autor scenariuszy teatralnych dla dzieci, od 29 lat związany z Ośrodkiem Teatralnym Rondo SOK w Słupsku, wykładowca teatru i dramy w Akademii Pomorskiej w Słupsku, od wielu lat systematycznie współpracuje z koszalińskim Centrum Edukacji Nauczycieli i słupskim Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli, a także ze szczecińskim i koszalińskim Towarzystwem Przyjaciół Dzieci. Współtwórca i szef artystyczny TEATRU STOP. Występował na wielu prestiżowych festiwalach w kraju i poza jego granicami. Przez dwa lata był aktorem Polskiego Teatru Pantomimy BLIK; występował również w przedstawieniach Teatru RONDO. Dyrektor czterech edycji festiwalowych Forum Teatru Niesfornego TOTUS MUNDUS... w Słupsku (1986, 88, 91) i w Archangielsku (1990). Komisarz Edukacyjnych Projektów Teatralnych Unii Europejskiej PHARE. Od prawie dwudziestu lat zajmuje się szeroko pojmowaną edukacją teatralną; prowadzi warsztaty teatru i dramy w kraju jak i poza jego granicami (m.in. Piacenza, Awinion, Archangielsk, Bornholm).
Zajęcia sekcji teatralnej odbyły się w ramach Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”. Projektu realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki, Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Celem Projektu jest podniesienie kompetencji osób w wieku 50+, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Słupsku, Ustce, Bytowie i Człuchowie. Projekt realizowany będzie do 28.02.2021 roku.
Sekcja teatralna (zadanie 9. Wejść na scenę) to cykl wykładów i zajęć warsztatowych o teatrze dedykowanych 20 słuchaczom bytowskiego UTW. W roku 2019 dla studentów trzeciego wieku zaplanowano 4 wykłady oraz 4 warsztaty, łącznie 36 godzin zajęć poświęconych zagadnieniom związanym z teatrem.
Sekcja teatralna – spotkanie V (warsztaty) |
Sekcja teatralna – spotkanie V (warsztaty) |
Sekcja teatralna – spotkanie V (warsztaty) |