Licznik odwiedziń: 2203880

Spotkanie z podróżnikiem Romualdem Koperskim

28 września 2019, 14:58

O tym, że podróże kształcą, wszyscy wiemy.  Po spotkaniu autorskim z Romualdem Koperskim, które odbyło się 26 września 2019 roku, możemy powiedzieć, że słuchanie o nich również.

Romuald Koperski to człowiek, którego projekty budzą zdumienie nawet wśród ludzi, którzy podróżują zawodowo. Nas zadziwiły, a obecnych na spotkaniu? Po licznych pytaniach i rozmowach zaraz po spotkaniu, można z pewnością powiedzieć, że również. Romualda Koperskiego można nazwać eksploratorem, podróżnikiem, odkrywcą. My dodamy, że człowiekiem niezwykłym i odważnym.

Lista dokonań Romualda Koperskiego jest tak obszerna, że z pewnością zasługuje na określenie „człowiek renesansu”. Jest podróżnikiem i przewodnikiem po Syberii, jest też pisarzem, dziennikarzem, reportażystą, muzykiem-pianistą, fotografem, nurkiem, pilotem samolotowym pierwszej klasy, rekordzistą Guinnessa (grał na fortepianie nieprzerwanie przez ponad 103 godziny), jest też pomysłodawcą i organizatorem rajdu samochodowego „Transsyberia”, pomysłodawcą oraz kierownikiem najtrudniejszej w historii motoryzacji – Zimowej Wyprawy Samochodowej pn. Ekspedycja Stulecia, pierwszym Polakiem, który łodzią wiosłową samotnie przepłynął Ocean Atlantycki.

Wszyscy uczestnicy spotkania byli pod ogromnym wrażeniem niezwykle ciekawych opowieści o dziewiczych terenach Syberii, popartej pięknymi zdjęciami. Niesamowity i cenny przekaz z samotnej wyprawy po Atlantyku mogliśmy poznać oglądając półgodzinną projekcję filmu.

Romuald Koperski jest znany m.in. z tego, że dotarł do najodleglejszych zakątków Syberii. Jest autorem takich książek, jak „Pojedynek z Syberią”, „Zimowa odyseja”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 obrazów Syberii”, a także wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii.

Sympatyków mocnych wrażeń i ekscytujących syberyjskich wypraw zapraszamy do lektury książek Romualda Koperskiego. Wszystkie tytuły są dostępne w zbiorach naszej biblioteki.

Spotkanie z podróżnikiem Romualdem Koperskim