Drugie Bytowskie Zaduszki

07 listopada 2019, 19:30

O tych, którzy odeszli, ale nie z naszej pamięci

Co roku w pierwszych dniach listopada, odwiedzamy groby naszych bliskich, przyjaciół i znajomych, którzy odeszli z ziemskiego świata. Każdego roku, pierwsze listopadowe dni są dla wielu z nas chwilami zadumy i wspomnieniem zmarłych. Wracamy pamięcią do osób nam bliskich i zasłużonych dla naszej małej Ojczyzny. We wspominkowym tonie spotkaliśmy się 5 listopada 2019 roku  na drugich Bytowskich Zaduszkach. Swoimi podzieli się sąsiedzi, współpracownicy, uczniowie i przyjaciele tych, którzy odeszli, ale pozostawili ślad swojej obecności w Bytowie.

W tym roku wspominaliśmy:

• Annę Sinkiewicz, chirurg, działaczkę Bytowskich Amazonek - wspominała Beata Bigda-Świątek,
  • Mariana Kożykowskiego, masarza działającego w Cechu Rzemiosł Różnych, wspominała Irena Grzywnowicz,
  • Jana Tyborczyka, członka bytowskiego Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, przybliżyła Maria Cielecka,
  • o Barbarze Malinowskiej, nauczycielce języka rosyjskiego, opowiadała Zofia Sokołowska,
  • Elżbietę Pacyno, wieloletnią instruktorkę bytowskiego domu kultury, wspomniała Elżbieta Szreder,
  • o zamordowanym prezydencie Gdańska, Pawle Adamowiczu, opowiadał profesor Cezary Obracht-Prondzyński

Wspomnienia przeplatane były muzyką i śpiewem młodzieży z Bytowskiego Centrum Kultury. Inicjatorem spotkania był profesor Cezary Obracht-Prondzyński. Współorganizatorami: Biblioteka Miejska, Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bytowie oraz Bytowskie Centrum Kultury.

Drugie Bytowskie Zaduszki