Spotkanie z doradcą obywatelskim

04 grudnia 2019, 16:37

Jakie wyróżniamy rodzaje testamentów, jakie warunki formalne musi spełnić testament własnoręczny, by był to testament ważny, ile kosztuje sporządzenie testamentu u notariusza, jak odbywa się dziedziczenie, gdy testamentu nie sporządzimy lub gdy rozrządzimy w formie testamentu tylko częścią naszego majątku, czym jest zachowek i ile wynosi, a także, jaki jest termin przedawnienia roszczenia o zachowek, co to znaczy, że ktoś jest wydziedziczony - to tylko część zagadnień, które zostały poruszone podczas spotkania z doradcą obywatelskim, które odbyło się 4 grudnia 2019 roku w Pracowni Orange. Wykład dla seniorów poprowadziła Marta Wilkońska-Żuralska, doradca obywatelski.

Seniorzy dowiedzieli się miedzy innymi, na jakie „pułapki” prawne trzeba zwracać uwagę, pisząc testament, że nie zawsze kolokwialne znaczenie danego pojęcia równa się znaczeniu prawnemu, że warto skonsultować się z adwokatem, jeżeli mają wątpliwości, co do tego, czy właściwie sformułowali dane postanowienia testamentowe.

Marta Wilkońska-Żuralska – absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbyła aplikację radcowską, uzyskała pozytywny wynik z egzaminu zawodowego. Obecnie wykonuje zawód radcy prawnego. Udziela bezpłatnych porad prawnych lub obywatelskich w punktach doradztwa obywatelskiego.

Spotkanie z doradcą obywatelskim