Licznik odwiedziń: 2219747

Pierwszy w Polsce kurs odbył się u nas!

05 maja 2021, 16:50

Od połowy kwietnia spotykaliśmy się on-line z osobami, które dołączyły do naszego najnowszego działania – Klubu Wiedzy. Udało się go zorganizować w ramach ogólnopolskiej akcji Kluby Wiedzy w polskich bibliotekach.

Gdy zgłaszaliśmy się do działającego na całym świecie programu Peer 2 Peer University (w skrócie P2PU), spotkania Klubów miały się odbywać w siedzibie biblioteki. Niestety, pandemia wszelkie takie działania przeniosła do sieci. Sprostaliśmy jednak i jako pierwsi z około 21 wybranych do projektu polskich bibliotek uruchomiliśmy w Bytowie Klub Wiedzy!

Tematem naszych spotkań było wirtualne zwiedzanie. Co razem udało nam się zobaczyć, w jakie zakamarki polskich i zagranicznych muzeów weszliśmy, jak głęboko zapuściliśmy się pod ziemię, sprawdzić może każdy, wchodząc w przygotowany przez nas kurs [zobacz

Nasz pierwszy kurs już się zakończył, ale chętni mogą sprawdzić, co przygotowały pozostałe polskie biblioteki zakwalifikowane do światowego programu przez warszawską Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego (w skrócie FRSI). Na stronie https://klubywiedzy.p2pu.org/ można się zapisywać na dowolne kursy w całej Polsce.