DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

30 września 2021, 12:56

O twórczości Katarzyny Michalak

W czwartek 30 września odbyło się już trzecie spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w naszej Bibliotece. Uczestnicy spotkali się w Pracowni Orange, gdzie rozmawiali o twórczości polskiej pisarki – Katarzyny Michalak.

Na początku bibliotekarki po krótce przedstawiły biografię autorki. Uczestniczki dowiedziały się, że zadebiutowała ona w 2008 roku powieścią „Poczekajka” i od tego czasu nieustannie wzrusza i zachwyca czytelników. Pomimo, że specjalizuje się w literaturze obyczajowej, to z łatwością porusza się między różnymi gatunkami. Co ciekawe z wykształcenia jest lekarzem weterynarii. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród i wydała już kilkadziesiąt utworów. Dlatego też wrześniowe spotkanie DKK w całości było poświęcone właśnie jej dziełom.

Panie chętnie podzieliły się swoimi refleksjami i odczuciami. Mówiły, że proza Katarzyny Michalak pełna jest silnych emocji i wyrazistych dialogów. Na co zwróciły również uwagę to wiarygodni bohaterowie, których historie chce się poznać do końca. Wymieniły tytuły, które już przeczytały oraz wspomniały o książkach, których lekturę planują w najbliższym czasie. Zdecydowanie bestsellerem okazała się trylogia „Rok w Poziomce”, a także powieść „Nie oddam dzieci”.

Nasze stałe Czytelniczki jak zwykle dyskutowały w luźnej i przyjaznej atmosferze. Cieszymy się, że nawet w czasie pandemii, możemy stwarzać swobodne warunki do wymiany zdań na temat książek, a przy okazji w tak piękny sposób promować czytelnictwo. Widzimy, że z każdym spotkaniem grono uczestników klubu integruje się coraz bardziej. Mamy nadzieję, że już niedługo uda nam się sformalizować działania DKK.