Spotkanie w Filii

26 października 2021, 12:21

„KSIĄŻKA – POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI”

W środę 20 października w Filii Biblioteki Miejskiej odbyło się Spotkanie dla Seniorów „Książka – powrót do przeszłości”.

Seniorki cofnęły się w czasie do lat swojego dzieciństwa. Czasów obcowania z książką i biblioteką. Wspominały, jak wyglądało czytelnictwo w latach powojennych, opowiadały o swoim pierwszym kontakcie z biblioteką. O książkach obłożonych szarym papierem. Z sentymentem mówiły o członkach swoich rodzin, którzy sami dużo czytali

i wciągali w to swoje dzieci. Z pasją i humorem przywołały zwyczaje czytelnicze, które wyniosły z domu rodzinnego.

Spotkaniu przy kawie towarzyszyła luźna, przyjazna atmosfera, dzięki czemu uczestniczki naprawdę otworzyły się przed innymi i z chęcią opowiadały o swoich doświadczeniach.  Kontakt z książką zapoczątkowany w dzieciństwie trwa do dziś. Na przestrzeni lat zmieniło się jedynie to, że nasze Czytelniczki nie cieszą się już tak dobrym wzrokiem jak w dzieciństwie. Jednak gdy oczy są zainteresowane kolejnymi losami bohaterów, z pomocą przychodzi podstawowe narzędzie jakim są okulary, dzięki którym czytać może każdy z nas.