Licznik odwiedziń: 2219324

Promocja książki

07 grudnia 2021, 15:07

„BYCIO HERBU KASZTAN. W BŁĘKITNEJ KRAINIE”

We wtorek 7 grudnia w Pracowni Orange odbyła się promocja książki „Bycio herbu Kasztan. W błękitnej krainie” autorstwa Anny Gliszczyńskiej. Przygody Bycia w gminie Parchowo to już piąta część perypetii bajkowego symbolu miasta, opiekuna bytowskiego zamku.

W podróż po błękitnej krainie razem z Byciem zabrały nas nauczycielki języka kaszubskiego – Alina Werochowska z SP 5 w Bytowie i Mirosława Gołębiowska z SP 1 w Bytowie.

Odczytały one fragmenty utworu, aby dzieci bliżej poznały kolejne losy rycerza, a następnie przeprowadziły quiz wiedzy. Warto było słuchać uważnie, ponieważ za prawidłowe odpowiedzi nagradzaliśmy upominkami związanymi właśnie z bohaterem książki.

Prawdziwą atrakcją podczas spotkania był sam Bycio, który chętnie robił sobie zdjęcia z uczniami i przybijał piątki. Wrażenie zrobiła jego zbroja i tarcza, na której widnieje liść kasztana nawiązujący do wzgórza zamkowego.

Na promocji obecny był również burmistrz Bytowa – Ryszard Sylka, który przypomniał dzieciom, jak to się stało, że dzielny rycerz trafił do naszego miasta.

„Bycio Herbu Kasztan. W błękitnej krainie”, tak jak poprzednie części, oprócz barwnych ilustracji autorstwa Aleksandry Gliszczyńskiej zawiera także audiobook z słuchowiskiem, którego autorką jest Anna Gliszczyńska. Nagrania zrealizowano w studio rodziny Drążkowskich w Łąkiem. Książka skierowana jest głównie do najmłodszych czytelników i łączy w sobie funkcję przewodnika po urokliwych miejscach Bytowa z popularyzacją języka kaszubskiego.

Oczywiście publikacja trafi do naszego księgozbioru. Wkrótce ukaże się kolejna część przygód małego rycerza, ale póki co nie zdradzamy jeszcze dokąd uda się ciekawy świata Bycio.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku

__________________________________________________________________________________________

Wszystkie historie Bycia herbu Kasztan możecie odsłuchać na stronie internetowej Urzędu Miasta Bytów

TUTAJ