DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

26 stycznia 2022, 15:41

Historia rodu Winnych oczami Ałbeny Grabowskiej

Pierwsze spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki w nowym roku rozpoczęło się z przytupem, bowiem bohaterką zebrania była Ałbena Grabowska. Na wstępie zaczęto od przedstawienia samej autorki oraz jej dokonań. Pisarka pochodzenia polsko-bułgarskiego, z wykształcenia doktor nauk medycznych, swoją popularność zawdzięcza bestsellerowej trylogii  „Stulecie Winnych”, na podstawie której powstał serial emitowany na antenie Telewizji Polskiej.

Po krótkim wprowadzeniu mającym na celu przybliżenie postaci, nastąpiło posumowanie dotychczasowych osiągnieć autorki. Każda z pań podzieliła się opinią na temat wskazanej powieści, po czym zgromadzone przeszły do omówienia znaczącej pozycji, jaką jest cykl opowiadający o losach rodu Winnych. Dodatkowo padło kilka pochwał na temat realizacji samego serialu oraz obsady, jednak odbiorczynie przyznały, że nawet najlepsza produkcja nie może równać się z obrazem, jaki rodzi się w wyobraźni podczas pierwszego zetknięcia z daną książką. Każdy tom opowiada o innym etapie życia, tj. w części pierwszej zostały ukazane początkowe lata życia tytułowej rodzinny, po czym w dwóch kolejnych odsłonach poznajemy następne pokolenia.

Pełna zwrotów akcji, przesiąknięta miłością i naznaczona trudem czasów, w jakich się rozgrywa, omawiana saga wywołała ogromne emocje wśród czytelniczek. W tej kwestii panie były zgodne, ponieważ nie ma lepszej recenzji niż powracające wzruszenie, kiedy trzyma się książkę w dłoni. Jest to lektura trudna, ale piękna, dlatego uczestniczki z całego serca polecają ją każdemu. Jeżeli te słowa zachęciły Was, by sięgnąć po ten cykl, to pamiętajcie, że jest on dostępny w naszej Bibliotece.

Kolejne spotkania w 2022 roku zaplanowane są na:

• 22 lutego,
  • 29 marca,