Licznik odwiedziń: 2205865

Spotkanie autorskie z Jakubem Małeckim

21 czerwca 2022, 13:47

ŚWIĘTO OGNIA

W czwartek 9 czerwca 2022 naszą Bibliotekę odwiedził Jakub Małecki. Pisarz, autor bestsellerowych powieści takich jak „Dygot”, „Rdza” oraz „Ślady” opowiadał o swoim najnowszym dziele pt. „Święto ognia”.

W rozmowie z naszą bibliotekarką Eweliną Fabjan wyjaśnił skąd się wzięło pisanie w jego życiu i dlaczego porzucił pracę w banku. Opowiedział o swoim warsztacie dodając, że nie ma jakichś specjalnych rytuałów, jak to często bywa z innymi pisarzami. Zdradził w jaki sposób buduje postaci w książkach oraz z którymi z tych bohaterów utożsamia się najbardziej.

Udzielił odpowiedzi na pytania o ekranizację Święta ognia, bo prawa do niej jeszcze przed publikacją książki zakupiła wytwórnia Opus Film, producent m. in. Idy i Zimnej wojny.

Były momenty smutne, jak wtedy kiedy opowiadał o Nastce ze swojej ostatniej książki – dwudziestolatce z porażeniem mózgowym. Ale nie zabrakło również śmiesznych anegdot z życia dotyczących rozpoznawalności na ulicy, jak np. historia o kobiecie wbiegającej do pociągu po… autograf.

Ogrom wrażeń sprawił, że było to bardzo wartościowe spotkanie, a wielu z Was, już po zakończeniu, powiedziało nam, że był to dobrze spędzony czas.

I trudno się z tym nie zgodzić.

Więcej zdjęć na naszym Facebooku i Instagramie