RUSZA DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

22 czerwca 2022, 15:58

Spotkanie inauguracyjne

We wtorek 21 czerwca w Pracowni Orange odbyło się pierwsze spotkanie DKK dla Czytelników Działu dla Dzieci. Zebranie miało charakter organizacyjny – rozmawialiśmy o tym, jak będą wyglądały spotkania klubu. Oczywiście nie zabrakło dyskusji o książkach! Młode Czytelniczki opowiedziały, co czytają najchętniej.

Podzieliły się z nami propozycjami ciekawych lektur, a my pokazałyśmy im niezwykłe książki interaktywne.

Działania dziecięcego DKK planujemy kontynuować po wakacjach.

Dyskusyjny Klub Książki tworzą czytelnicy w różnym wieku. Łączy ich pasja czytania i poznawania nowych książek. Klubowicze spotykają się w bibliotece, aby dyskutować o literaturze, po którą ostatnio sięgnęli. Nie muszą to być poważne dyskusje literackie. Ważne, aby przekazać innym to, jakie wrażenie wywarły na nas przeczytane książki.

Zasady dyskusji:

1. Szanujemy opinie innych klubowiczów.

2. Nie oceniamy gustów czytelniczych innych członków grupy.

3. Nie wszystkie lektury nam się spodobają, ale mimo to spróbujmy je przeczytać.

4. Przychodzimy na spotkanie nawet, jeśli nie udało nam się dokończyć lektury.

5. Każdy członek grupy jest w niej mile widziany, bez względu na to, w jakim tempie czyta.

6. Jesteśmy otwarci na nowych autorów i nowe książki

DKK realizowane są w ramach ogólnopolskiego projektu Instytutu Książki, który promuje literaturę i czytelnictwo.