Licznik odwiedziń: 2203470

DYSKUSYJNY KLUB KSIĄŻKI

03 lutego 2023, 12:50

Dickens i Naipaul - pisarze brytyjscy

Podczas grudniowego spotkania DKK nasze uczestniczki tak bardzo urzekła Opowieść Wigilijna 𝘾𝙝𝙖𝙧𝙡𝙚𝙨𝙖 𝘿𝙞𝙘𝙠𝙚𝙣𝙨𝙖, że postanowiły dokładniej przyjrzeć się jego twórczości. I nic dziwnego, bo podobno jego dziełami zachwycała się sama Królowa Wiktoria! A o tym wszystkim opowiedziała nam jedna z klubowiczek – Pani Wanda Newlin-Łukowicz.

Angielski powieściopisarz już jako 12-letni chłopiec został pozostawiony sam sobie. Musiał zacząć pracę zarobkową, ponieważ jego ojciec został aresztowany za długi, a rodzina popadła w ubóstwo. Ciężka praca – po latach – znalazła odzwierciedlenie w jego utworach, bowiem Dickens jak nikt inny potrafił opisać w realistyczny sposób losy sierot oraz społecznych wyrzutków. Oprócz świątecznej powieści o historii skąpca Ebenezera Scrooge’a, do najsłynniejszych dzieł Dickensa możemy zaliczyć także „Klub Pickwicka” czy „ Przygody Olivera Twista”.
Pani Wanda przybliżyła nam również sylwetkę innego pisarza – 𝙑𝙞𝙙𝙞𝙖𝙙𝙝𝙖𝙧𝙖 𝙎𝙪𝙧𝙖𝙟𝙥𝙧𝙖𝙨𝙖𝙙𝙖 𝙉𝙖𝙞𝙥𝙖𝙪𝙡𝙖, brytyjskiego prozaika i eseisty, laureata Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2001. Ciekawostką jest fakt, że o wspomnianym autorze, Pani Wanda dowiedziała się z przeczytanego niedawno artykułu w prasie.
Spotkania DKK są więc doskonałą okazją do podzielenia się z innymi swoimi przemyśleniami i spostrzeżeniami z lektury.
Zapraszamy do dołączenia do klubu. Spotkania odbywają się pod koniec każdego miesiąca – najbliższe zaplanowane jest na wtorek 28 lutego, kiedy to będziemy dyskutować o książkach pełnych miłości.