Spotkanie z poezją Teresy Ławeckiej

22 września 2016, 14:50

Spotkania z poezją  to już tradycja w Bibliotece Miejskiej.  Celem organizowanych od lat wieczorów poetyckich jest pokazanie poezji, jako nie tylko rodzaju sztuki, ale sposobu wyrażania myśli oraz formy komunikacji z drugim człowiekiem. Zorganizowanemu ostatnio spotkaniu towarzyszył jeszcze jeden cel, edukacyjny.

Dzięki niezwykłemu spotkaniu z Teresą Ławecką, słupską poetką, które odbyło się 20 września 2016 roku w Czytelni Oddziału dla Czytelników Dorosłych, mieszkańcy Bytowa nie tylko mieli możliwość spotkania ze słowem poetyckim, ale dowiedzieli się, że osoby niepełnosprawne mogą być samowystarczalne i aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Dzięki słupskiej poetce, która jest bardzo ciepłą osobą i ma świetny kontakt z publicznością, spotkanie miało integracyjny i uświadamiający charakter. W naszym społeczeństwie istnieje bardzo dużo stereotypów związanych z osobami niepełnosprawnymi. Poprzez spotkanie z poetką chcieliśmy uświadomić wszystkim przybyłym gościom, że osoba z różnym rodzajem dysfunkcji zdrowotnych może doskonale odnaleźć się w społeczeństwie, realizować się zawodowo, artystycznie czy społecznie.

Teresa A. Ławecka – niewidoma poetka i dziennikarka działająca na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych. Urodzona w 1958 r. w Trzciance. Do Słupska przyjechała w 1977 roku. Po utracie wzroku zainteresowała się dziennikarstwem i poezją. W 2009 i 2011 roku otrzymała Główną Nagrodę Prezydenta Miasta Słupska za udział w Konkursie Literackim „Zobacz mój świat”. Za ofiarną działalność publiczną i bezinteresowną ideę pomocy dla osób potrzebujących w 2012 roku została odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi.

Spotkanie z Teresą Ławecką