Australijski wieczór poetycko-taneczny

03 października 2016, 13:50

Niekonwencjonalne spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk  miało miejsce 27 września 2016 roku. Była to doskonała okazja, by odprężyć się w świecie poezji i orientalnych tańców, zapomnieć na chwilę o codzienności i zrelaksować nie tylko umysł... ale i ciało.

Poetka, autorka sztuk teatralnych, książek dla dzieci z otwartością i życzliwością opowiadała o sobie, swojej twórczości i życiu w pięknej wielokulturowej Australii, która od ponad dwudziestu lat jest jej drugą ojczyzną.

Wieczór dla dorosłych Elżbieta Bednarczyk rozpoczęła prezentacją swoich wierszy. Przy nastrojowej muzyce rozbrzmiewały pełne ekspresji strofy poezji, których motywem przewodnim była  przyroda, miłość, życie i przemijanie. Nastrojowe wiersze o sensie życia, poszukiwaniu szczęścia wzbudziły zachwyt i wprowadziły w podniosły nastrój wszystkich słuchaczy. Klamrą spinającą spotkanie były występy taneczne. Pełne dynamiki tańce przeplatane były prezentacją multimedialną przybliżającą życie, specyfikę, faunę i florę jakże dla nas egzotycznej Australii. Ciepła i otwarta osobowość naszego gościa rozgrzała serca publiczności i porwała wszystkich do tańca.

Elżbieta Bednarczyk, pisarka tworząca poezję, prozę, bajki dla dzieci i sztuki teatralne. Znana jest głównie z utworów takich jak: „Kłótnia w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: „Odrodzenie duszy” oraz „Dar życia”. Poprzez twórczość dzieli się z innymi swoją filozofią życiową, opartą na pozytywnym postrzeganiu świata. Nie unika jednak tematów trudnych, takich jak samotność czy ludzkie cierpienie, które  – obok sukcesów i radości – są nieodłączną częścią życia każdego z nas.

Spotkanie autorskie z Elżbietą Bednarczyk