Spotkania

"Poezja jest wszędzie - poeci są blisko" - wieczór z poezją Andrzeja Szczepanika

14 grudnia 2016, 13:32

Popularną formą promocji biblioteki i czytelnictwa są spotkania autorskie, a szczególnie te, które promują regionalnych twórców. Spotkania tego typu nie tylko upowszechniają  czytelnictwo, ale także umacniają poczucie tożsamości lokalnej i popularyzują regionalne  dziedzictwo kulturowe. Powodem kolejnego spotkania z regionalnym twórcą był tomik poezji  „Na przekór czasowi”, autorstwa Andrzeja Szczepanika, członka bytowskiego Klubu Literackiego „Wers”.

Pierwszy grudniowy wieczór 2016 roku upłynął w konwencji dialogu promującego utwory bytowiaka. Nietypowe spotkanie w formie dialogu poetyckiego z regionalnym poetą poprowadziła Aldona Gostomska.

Czytając utwory z tomiku „Na przekór czasowi” oboje poruszali kolejno różne tematy, od pór roku, charakterystycznego dla utworów autora malowania słowem, po uczucia do przyjaciół, znajomych, rodziny. Muzyką ubarwił spotkanie Władysław Kowalski z Wojska, kolega po piórze Andrzeja Szczepanika.

W promocji uczestniczyli zaproszeni przez poetę przyjaciele i znajomi, a także przedstawiciele instytucji kulturalnych i samorządowych.

Organizatorami spotkania autorskiego byli: Bożena Mazur, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Andrzej Szczepanik, autor promowanego tomiku poezji.

Andrzej Szczepanik – urodził się w Pajęcznie w woj. łódzkim. Dzieciństwo spędził na ziemi radomszczańskiej. Pochodzi z rodziny nauczycielskiej. Miłość do pisania wpoiła mu matka, nauczycielka języka polskiego. Ojciec – również polonista, zginął w obozie koncentracyjnym. Do Bytowa przyjechał zaraz po wojnie. Zawsze interesował się poezją. Pisać zaczął już w wieku szkolnym. Wiersze jego autorstwa ukazują się na łamach miesięcznika „Wieś Tworząca” oraz w lokalnej prasie. Jest członkiem Klubu Literackiego „Wers” działającego przy Bytowskim Centrum Kultury.

Wieczór z poezją Andrzeja Szczepanika