Australia w Bibliotece - spotkania z Elżbietą Bednarczyk

06 kwietnia 2017, 15:17

Środa 5 kwietnia 2017 roku była dniem spotkań z Elżbietą Bednarczyk, osobą pełną przeróżnych zamiłowań i umiejętności od pisarstwa dla dzieci i dorosłych oraz tańca, po aktorstwo i reżyserię przedstawień teatralnych.

Podczas porannych spotkań z uczniami bytowskich szkół podstawowych oraz gimnazjalnych, Elżbieta Bednarczyk zaprezentowała się jako autorka m.in. wierszowanej bajki „Kłótnia w tornistrze” czytając jej fragmenty. Ponadto opowiadała o Australii, na tle prezentowanych w pokazie multimedialnym fotografii. Jednak przede wszystkim dała się bliżej poznać najmłodszym jako człowiek kochający życie i swoje niejedno hobby.

Wieczorne spotkanie, którego audytorium stanowili dorośli mieszkańcy Bytowa, było dobrą okazją,  by odprężyć się w świecie poezji i orientalnych tańców, zapomnieć na chwilę o codzienności i zrelaksować nie tylko umysł... ale i ciało.

Przy nastrojowej muzyce rozbrzmiewały pełne ekspresji strofy poezji jej autorstwa, których motywem przewodnim była kobieta i miłość. Klamrą spinającą spotkanie były występy taneczne. Pełne dynamiki tańce przeplatane były prezentacją multimedialną przybliżającą życie i piękno australijskiego krajobrazu, roślin i zwierząt. Spotkanie było dla artystki okazją do przekazania swojej filozofii życiowej i pozytywnego postrzegania świata.

Elżbieta Bednarczyk, pisarka tworząca poezję, prozę, bajki dla dzieci i sztuki teatralne. Znana jest głównie z utworów takich jak: „Kłótnia w tornistrze”; „Zimowa przygoda królika”; „Figlarne myszki” czy “Chciwy niedźwiadek”. W swoim dorobku posiada także prozę dla dorosłych: „Odrodzenie duszy” oraz „Dar życia”. Poprzez twórczość dzieli się z innymi swoją filozofią życiową, opartą na pozytywnym postrzeganiu świata. Nie unika jednak tematów trudnych, takich jak samotność czy ludzkie cierpienie, które  – obok sukcesów i radości – są nieodłączną częścią życia każdego z nas.

Spotkania autorskie z Elżbietą Bednarczyk