Promocja antologii poezji „Bytów Literacki. Antologia Poezji 2017”

28 kwietnia 2017, 13:26

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich nie ograniczył się u nas tylko do wystawy. W związku z tym niezwykle ważnym świętem, zwłaszcza w czasach, gdy tyle mówi się o spadkach czytelnictwa, odbyła się u nas promocja książki, a dokładnie almanachu poezji autorstwa lokalnych literatów.

Promocja antologii poezji „Bytów Literacki. Antologia Poezji 2017” odbyła się 26 kwietnia 2017 roku w Czytelni Działu dla Czytelników Dorosłych.

Czwarty tom almanachu tworzą lokalni poeci związani z Klubem Literackim „Wers”, działającym przy Bytowskim Centrum Kultury w Bytowie. Zdecydowana większość pojawiła się na spotkaniu promocyjnym, aby osobiście zaprezentować swoje wiersze licznie zebranej publiczności. Wiersze lokalnych poetów dzięki tej promocji mogły zostać zaprezentowane szerszej publiczności, a należy dodać - publiczności życzliwej i otwartej. Środowisko literackie w naszym mieście jest bogate i różnorodne. Bytowski Klub  skupia poetów i pisarzy z dorobkiem artystycznym, także tych, którzy dopiero próbują swoich sił w trudnej sztuce pisania wiersza, lub takich, którzy po prostu interesują się życiem literackim. W antologii ukazały się wiersze wybrane przez samych autorów, ważne ich zdaniem. Poetyckie wersy, często z przesłaniem oraz życiowymi refleksjami, zebrane w almanachu, odzwierciedliły różnorodność tematyczną, filozoficzną, ale przede wszystkim różnorodność bytowskiego, literackiego środowiska. Chwile z poezją upłynęły bardzo szybko i pozostawiły nadzieję na szybkie, kolejne publikacje literackie.

Promocja antologii poezji