Ruszył kolejny kurs komputerowy – to już XI edycja!

26 września 2017, 22:45

Pierwsze, organizacyjne spotkanie nowej grupy uczestników kursu komputerowego „NADĄŻAMY” już za nami.

26 września 2017 roku podczas inauguracyjnego spotkania nie tylko omówiliśmy program zajęć, ale przede wszystkim zintegrowaliśmy się.  W ramach cotygodniowych warsztatów komputerowych przekazywana będzie wiedza i umiejętności z zakresu obsługi komputera na poziomie podstawowym. W sposób prosty, lecz fachowy wyjaśnione zostaną zagadnienia związane z obsługą komputera oraz bezpiecznego poruszania się w Sieci.

Kolejne zmagania z nowymi technologiami rozpoczęło 10 adeptów cyfrowego świata, którzy przez cztery najbliższe miesiące dowiedzą się jak napisać i wydrukować tekst, jak wyszukać informację w Sieci oraz wysłać maila z załącznikami. Poświęcać będą swój czas na zdobywanie nowej wiedzy i przyswajanie przydatnych umiejętności. XXI wiek stawia przed każdym liczne wyzwania, a nowe technologie odgrywają bardzo istotną rolę, dlatego ważne jest by stały się one przystępne dla osób w każdym wieku. Zajęcia komputerowe to nie tylko forma uatrakcyjnienia wolnego czasu seniorom, ale przede wszystkim okazja do poszerzania swoich zainteresowań dzięki możliwościom jakie daje umiejętność korzystania z sieci internetowej.

Nowicjuszy w cyfrową rzeczywistość wdrażać będzie Olga Major. Zajęcia będą się odbywały raz w tygodniu, we wtorki w godzinach od 11:00 do 13:00.  Uroczyste zakończenie i podsumowanie zajęć planujemy w lutym 2018 roku.

„Nadążamy” to hasło cyklicznej oferty edukacyjnej adresowanej do osób, które nie pracowały nigdy na komputerze lub miały z nim kontakt sporadyczny, a wiedza ich jest nieuporządkowana. Oferta szkoleniowa zainicjowana w 2011 roku wpisała się na stałe w działalność statutową Biblioteki Miejskiej.

Spotkanie organizacyjne uczestników XI edycji