Licznik odwiedziń: 2219333

Pierwsze takie z konkursem

16 grudnia 2017, 14:49

Tradycyjne, jak co roku, przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się spotkanie wszystkich członków Koła Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich działającego przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie. Święta Bożego Narodzenia to czas, który poświęcamy bliskim, ale warto też znaleźć chwilę na uczczenie Świąt w gronie osób, które łączy wspólne działanie i cel.

12 grudnia 2017 roku spotkanie rozpoczęła Helena Hryndzio, Przewodnicząca Koła SBP w Bytowie. Było sprawozdanie z działalności Koła, wspólna dyskusja na bieżące tematy biblioteczne oraz dodatkowa atrakcja, Konkurs Wiedzy "Mikołajkowy Zawrót Głowy". Konkurs poprowadził Jacek Prądziński, Sekretarz Okręgu Pomorskiego SBP. Nagrody i dyplomy wręczyła Bożena Mazur, dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie.  Tym samym rozpoczęliśmy nową tradycję w corocznych spotkaniach, świąteczną, konkursową rywalizację.

I miejsce zajęły bibliotekarki z Biblioteki Gminnej w Trzebielinie
II miejsce zajęły bibliotekarki z Biblioteki Publicznej w Miastku
III miejsce przypadło bibliotekarkom z Biblioteki Publicznej Gminy Parchowo
IV miejsce zajęła grupa bibliotekarek z Gminy Studzienice

Serdecznie dziękujemy Pani Sabinie Czai, Przewodniczącej Oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Słupsku, za wsparcie finansowe bytowskiego spotkania oraz Pani Bogumile Zlot-Sobierajskiej, Kierowniczce Oddziału Informacji Naukowej Biblioteki Uczelnianej Akademii Pomorskiej w Słupsku, autorce pytań konkursowych.

Koło SBP w Bytowie

W Kole Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich funkcjonującym przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie działa kilkunastu bibliotekarzy. Koło tworzą bibliotekarze z bibliotek miejskich i gminnych z terenu powiatu bytowskiego. Liczną grupę stanowią bibliotekarze Biblioteki Miejskiej w Bytowie. W skład naszego grona wchodzą również koleżanki i koledzy, którzy zakończyli aktywność zawodową, ale nadal wspierają nas swoim doświadczeniem.

Celem Koła jest prowadzenie działalności edukacyjno-szkoleniowej, promocja czytelnictwa, ożywienie współpracy z innymi jednostkami SBP oraz szerszym środowiskiem bibliotekarskim, rozwój zawodowy oraz doskonalenie kwalifikacji członków Koła. Działania, które podejmujemy w Kole SBP skierowane są do środowiska bibliotekarzy, ale przede wszystkim chcemy otwierać się na czytelników i użytkowników bibliotek.

Kadencję 2017-2020 reprezentuje Zarząd w składzie:

Przewodnicząca - Helena Hryndzio

Sekretarz - Jacek Prądziński