Bibliotekarze szkolą się dla czytelników

16 kwietnia 2018, 16:46

Jedno za nami, dwa kolejne przed. Tym razem bibliotekarze poszerzali swoje umiejętności z zakresu przetwarzania tekstów. Zdając sobie sprawę z faktu, że MS WORD jest podstawowym narzędziem pracy bibliotekarzy, przygotowaliśmy cykl szkoleń – „Zaawansowane przetwarzanie tekstów”. Szkolenie jest tak skonstruowane, aby każdy uczestnik, bez względu aktualny stan wiedzy i zakres stosowania edytora w miejscu pracy otrzymał umiejętności pozwalające w jeszcze lepszy sposób wykorzystywać możliwości programu.

Szkolenie obejmuje najczęściej używane w pracy biurowej funkcje edytora tekstów, które umiejętnie wykorzystane umożliwiają wprowadzenie wysokiego stopnia automatyzacji i znaczną poprawę efektywności pracy przy tworzeniu, edycji i wydruku dokumentów. Po zakończeniu cyklu warsztatów każdy uczestnik nabędzie wiedzę na temat tworzenia zaawansowanych wzorców dokumentów, profesjonalnego formatowania tekstu i wzbogacania go w podnoszące estetykę elementy graficzne. Dzięki zastosowaniu poznanych metod będzie samodzielnie tworzył korespondencję seryjną.

16 kwietnia 2018 roku w Pracowni Orange w Bytowie z edytorem tekstu pracowało 17 bibliotekarzy z 7 bibliotek powiatu bytowskiego. Kolejne spotkanie odbędzie się 16 maja 2018 roku.

Szkolenia z zakresu ICT dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego to już stały element działalności Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Pracowni Orange. Warsztaty poprowadził Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Sektora 3.0.

Mobilny Doradca – to ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z zakresu ICT, który działa w ramach Sektora 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Organizatorzy szkolenia:

• Bożena Mazur - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie
  • Małgorzata Kopowska - koordynator ds. bibliotek powiatu bytowskiego
  • Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Współorganizacja:

• Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie
  • Pracownia Orange w Bytowie
Bibliotekarze szkolą się dla czytelników