Spotkania
Zaawansowane przetwarzanie tekstów – cz. II
16 maja 2018, 16:32
Kolejne szkolenie z edytora tekstów MS WORD dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego poświęcone było korespondencji seryjnej.
W bibliotece niejednokrotnie zachodzi potrzeba wysłania kilku(set) listów. Przy wielu zadaniach realizowanych we współczesnej bibliotece nie ma czasu na ręczne adresowanie kopert. Automatyzacja niektórych czynności jest zatem niezbędną koniecznością.
Te czynności z pewnością ułatwić może korespondencja seryjna. Za pomocą funkcji korespondencji seryjnej można tworzyć masowe wysyłki pocztowe i indywidualizować je dla każdego adresata. Poszczególne elementy można dodać do dowolnej części etykiety, listu, koperty lub wiadomości e-mail, począwszy od powitania, aż po cały dokument, a nawet obrazy. Program Word automatycznie wypełnia pola informacjami o adresatach i generuje wszystkie poszczególne dokumenty.
16 maja 2018 roku w Pracowni Orange w Bytowie z edytorem tekstu pracowało 15 bibliotekarzy z 6 bibliotek powiatu bytowskiego. Kolejne spotkanie odbędzie się 12 czerwca 2018 roku.
Szkolenia z zakresu ICT dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego to już stały element działalności Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Pracowni Orange. Warsztaty poprowadził Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Sektora 3.0.
Mobilny Doradca – to ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z zakresu ICT, który działa w ramach Sektora 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.
Organizatorzy szkolenia:
- Bożena Mazur - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie
- Małgorzata Kopowska - koordynator ds. bibliotek powiatu bytowskiego
- Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego
Współorganizacja:
- Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie
- Pracownia Orange w Bytowie