Licznik odwiedziń: 2204498

Warsztat Seniora Podróżnika w ramach UTW

08 czerwca 2018, 22:13

Emerytura jest bardzo dobrym okresem, żeby w końcu wyjechać, odwiedzić miejsca, które chciało się zobaczyć, a wcześniej nie było na to czasu. Jak dowiedzieliśmy się podczas warsztatu, nie ma wyjazdów lepszych i gorszych, każde miejsce może nas nauczyć czegoś nowego i dostarczyć niezapomnianych przeżyć. Potrzebna jest motywacja i wytrwałość w wyszukiwaniu połączeń i noclegów. Na pozór może się to wydawać trudne i nudne, ale prawie każdy, kto spróbuje raz, szybko łapie bakcyla. My złapaliśmy.

3-godzinny warsztat poprowadzony przez dr Danutę Narożną z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Akademii Pomorskiej w Słupsku, który odbył się 7 czerwca 2018 roku w Pracowni Orange, pokazał, że znalezienie taniego pomysłu na wyjazd to w dużej mierze kwestia inwencji i odpowiednio wcześniejszego planowania wyjazdu.

Zajęcia odbyły się w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej. Uniwersytet Trzeciego Wieku przy bytowskiej książnicy jest jednym z sześciu w regionie, który realizowany jest w ramach projektu Akademii Pomorskiej w Słupsku pn. „ASA Akademia Seniora Aktywnego”.  Projekt ten został najwyżej oceniony w konkursie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie Uniwersytetów Trzeciego Wieku”. W ramach programu „ASA Akademia Seniora Aktywnego” finansowane są zajęcia edukacyjne i popularyzatorskie w czterech istniejących Uniwersytetach Trzeciego Wieku (w Słupsku, Ustce, Redzikowie i Łebie) oraz dwóch nowo powstałych w Człuchowie i w Bytowie. Porozumienie w sprawie realizacji projektu w Bytowie 27 lutego 2018 roku podpisali Ryszard Sylka, Burmistrz Bytowa oraz prof. Zbigniew Osadowski, Rektor Akademii Pomorskiej w Słupsku. Realizacja projektu rozpoczęła się w marcu, a zakończy w październiku 2018 roku. W ramach działania odbywają się m.in. panele dyskusyjne, warsztaty, koncerty, wykłady, wycieczki, wyjazdy studyjne, konferencje.

Warsztat Seniora Podróżnika w ramach UTW