Licznik odwiedziń: 2202691

Warsztaty z Mobilnym Doradcą ICT Sektora 3.0

12 czerwca 2018, 17:15

Wydawać by się mogło, że redagowanie tekstów w edytorze MS Word nie wymaga od bibliotekarza dogłębnej znajomości tego programu. To błędne założenie. Braki techniczne w obsłudze podstawowego narzędzia pracy, jakim jest edytor tekstu, mogą w skali całej kariery kosztować tysiące godzin zmarnowanych na frustrującą walkę z edytorem tekstu.

Każdy bibliotekarz na co dzień zajmuje się redagowaniem tekstów, zatem poznanie jego tajników, dzięki którym można pracować szybciej, wydajniej i w rezultacie zaoszczędzić sporo czasu, jest koniecznością. Popularny edytor tekstu kryje możliwości, o których nie wie część jego użytkowników. 12 czerwca 2018 roku w Pracowni Orange bibliotekarze z bibliotek publicznych i szkolnych powiatu bytowskiego po raz trzeci mieli okazję poznać możliwości tego popularnego edytora tekstu. W trzecim z cyklu szkoleń wzięło udział 15 bibliotekarzy z 6 bibliotek.

Celem cyklicznych warsztatów było:

• usprawnienie pracy w edytorze tekstu,
  • zapoznanie użytkowników z podstawowymi narzędziami, jakie udostępnia nam Microsoft Word oraz wyrobienie nawyku ich wykorzystywania,
  • przekonanie użytkowników, iż korzystanie z narzędzi Microsoft Word jest proste i bardzo przydatne, gdyż zapewnia nam niezmienność w wyglądzie dokumentu, który tworzymy, niezależnie od opcji w ustawieniach i wersji oprogramowania komputerów, do których przenosimy stworzony dokument

Szkolenia z zakresu ICT dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego to już stały element działalności Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Pracowni Orange. Warsztaty poprowadził Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Sektora 3.0.

Mobilny Doradca – to ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z zakresu ICT, który działa w ramach Sektora 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Organizatorzy szkolenia:

• Bożena Mazur - dyrektor Biblioteki Miejskiej w Bytowie
  • Małgorzata Kopowska - koordynator ds. bibliotek powiatu bytowskiego
  • Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego

Współorganizacja:

• Koło Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich przy Bibliotece Miejskiej w Bytowie
  • Pracownia Orange w Bytowie

Warsztaty z Mobilnym Doradcą ICT Sektora 3.0