Pierwsze Bytowskie Zaduszki

10 listopada 2018, 14:43

O Tych, którzy odeszli, ale pozostawili ślad swojej obecności w Bytowie

Początek listopada to czas, który nastraja zawsze refleksyjnie. Skupiamy się na obrazie, jaki został w nas po kimś mniej lub bardziej bliskim. To także czas, kiedy dociera do nas, jak wiele ważnych osób odeszło. Osób, które tworzyły, zmieniały świat, kreowały nowe rzeczywistości.

6 listopada w Czytelni Działu dla Czytelników Dorosłych wspominaliśmy nieżyjących już ludzi kultury i bytowskiego szkolnictwa.

Byli rodzicami, małżonkami, kolegami z pracy. Żyli w różnych czasach, ale łączyło ich jedno - poświęcenie się pracy i zaangażowanie w rozwój Bytowa.

Wspomnienia z osobistych spotkań, anegdoty, listy i opowieści, przybliżyły nam: Piotra Cieleckiego, Eugeniusza Kaniukę, Romana Felskowskiego, profesora Edmunda Wnuk-Lipińskiego, Urszulę Mączkę, Wandę Majewicz-Kulon oraz byłych dyrektorów bytowskiej Biblioteki. Wspomnienia przeplatane były wspaniałą muzyką, śpiewem oraz poezją.

Inicjatorem spotkania był profesor Cezary Obracht-Prondzyński. Współorganizatorami: Biblioteka Miejska, Oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Bytowie oraz  Bytowskie Centrum Kultury.

Pierwsze Bytowskie Zaduszki