Szkolenie ICT dla bibliotekarzy

13 listopada 2018, 16:33

Trzecie i nie ostatnie z cyklu szkoleń pn. „Prezentacje multimedialne w pracy bibliotekarza - praca w programie PowerPoint”, okazało się szkoleniem znacząco wykraczającym poza umówiony zakres tematyczny. 13 listopada 2018 roku w Pracowni Orange, naszym stałym miejscu spotkań, rozmawialiśmy nie tylko o programie wchodzącym w skład pakietu biurowego.

Dobra i ładna prezentacja to taka, która jest na tyle estetyczna i spójna, by nie odwracać uwagi od jej tematu oraz autora i na tyle merytoryczna, by stanowić idealne uzupełnienie wygłaszanych przez niego słów. Istotna jest również grafika, bo dobre zdjęcie potrafi wyrazić więcej, niż tysiąc słów, jest w stanie opowiedzieć historię. Dlatego skupiliśmy się podczas tego szkolenia właśnie na grafice.  O tym jak obrabiać zdjęcia korzystając z narzędzi on-line, uczyło się 7 bibliotekarzy z 6 bibliotek powiatu bytowskiego.

Szkolenia z zakresu ICT dla bibliotekarzy z terenu powiatu bytowskiego to stały element działalności Biblioteki Miejskiej w Bytowie oraz Pracowni Orange. W ramach oferty dla bibliotekarzy z terenu powiatu odbywają się szkolenia z zakresu:

• nowe technologie w promocji biblioteki,
  • nowe technologie w zarządzaniu biblioteką,
  • nowe technologie w marketingu biblioteki.

Ponadto zapewniamy:

• pomoc w diagnozie problemów i potrzeb biblioteki,
  • doradztwo w zakresie tworzenia strategii wykorzystywania technologii.

Warsztaty prowadzi Jacek Prądziński - Mobilny Doradca ICT Sektora 3.0. Mobilny Doradca – to ekspert Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego z zakresu ICT, który działa w ramach Sektora 3.0 – przedsięwzięcia Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Mobilny Doradca to konsultant, specjalista, który oferuje wsparcie organizacjom pozarządowym oraz innym podmiotom np. bibliotekom, domom kultury itp. w zakresie wykorzystania oraz rozwoju technologii informacyjno-komunikacyjnych. Wsparcie udzielane przez Mobilnego Doradcę nie jest jednorazowe, lecz wpisuje się w proces długofalowego doradztwa. Pomoc Mobilnego Doradcy dedykowana jest przede wszystkim małym organizacjom i podmiotom, których nie stać na zatrudnienie informatyków lub doradców technologicznych. Jest on neutralnym konsultantem i nie reprezentuje żadnych grup interesu. Organizowane przez niego szkolenia oraz doradztwo jest całkowicie bezpłatne.

Szkolenie ICT dla bibliotekarzy