Licznik odwiedziń: 2203962

Akademia Umiejętności Cyfrowych

29 listopada 2018, 19:39

Chociaż żyjemy w „erze aplikacji”, dzięki, którym nasze smartfony i tablety zmieniły się w potężne narzędzia o nieograniczonych możliwościach, to są osoby, które mimo ogromnych możliwości tych urządzeń, nadal używają tylko funkcji natywnych.

Naszym nowym działaniem pn. Akademia Umiejętności Cyfrowych, będziemy chcieli to zmienić. 29 listopada podczas inauguracyjnego szkolenia „Smartfon, tablet - przydatne aplikacje”, przekonywaliśmy nieprzekonanych do korzystania ze smartfonów i tabletów.

Własny smartfon ma dziś niemal każdy, ale ile osób naprawdę potrafi z niego korzystać? Tu już nie jest tak kolorowo, a to dlatego, że potencjał smartfonów jest niewyobrażalnie wielki. Ciężko nawet opisać, na ile sposobów można sobie dzięki nim ułatwić naukę, pracę czy codzienne życie. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania poznaliśmy 15 aplikacji. Dla większości uczestników niemal wszystkie omawiane aplikacje nie były znane, a te, które znali nie były w pełni do tej pory wykorzystywane. Podczas spotkania podróżowaliśmy, robiliśmy zakupy, szukaliśmy połączeń komunikacji publicznej, kupowaliśmy bilety, opłacaliśmy parking, uczyliśmy się angielskiego, tłumaczyliśmy teksty. To dopiero początek…  Smartfonowe warsztaty od teraz będą stałym elementem działalności Pracowni Orange.

Szkolenie prowadził  Jacek Prądziński, Mobilny Doradca Sektora 3.0, Latarnik Polski Cyfrowej Równych Szans – trener kompetencji cyfrowych, lokalny animator, który inspiruje, uczy i pomaga w korzystaniu z narzędzi cyfrowych. Laureat „Listy 100” – listy 100 osób, które w wyróżniający sposób przyczyniły się do podnoszenia umiejętności cyfrowych w Polsce. Wyróżnienie poprzez umieszczenie na „Liście 100” jest przyznawane osobom indywidualnym za wyróżniającą się działalność na rzecz rozwijania umiejętności cyfrowych. Wkład ten może się przejawiać m.in., poprzez działalność edukacyjną, popularyzatorską, badawczą, analityczną, organizacyjną, wspieranie rzeczowe i finansowe projektów, opracowywanie polityk publicznych z zakresie rozwoju umiejętności cyfrowych.

Akademia Umiejętności Cyfrowych