Licznik odwiedziń: 2203557

„po co” promocja tomiku wierszy Andrzeja Waszkiewicza

14 grudnia 2018, 11:59

Chwila refleksji nad ludzkim losem – tak można określić tematykę trylogii poetyckiej Andrzeja Waszkiewicza. 7 grudnia odbyła się promocja najnowszego zbioru poezji „po co” bytowskiego poety, który sam o sobie mówi, że jest poetą, ale nie pisze poezji. Tomik „po co” zamyka trylogię, która poświęcona jest rozważaniom na temat sensu ludzkiego bytu. Wstęp do tomiku „po co” napisał bytowiak prof. Mariusz Kraska z Uniwersytetu Gdańskiego.

Na promocji nie zabrakło prezentacji utworów przeczytanych przez samego autora, a także krótkiej dyskusji na temat tomiku. Jak zawsze podczas każdej promocji, można było zakupić tomik z osobistą dedykacją od autora. Cały dochód ze sprzedaży przeznaczony został na prezent bożonarodzeniowy dla najmłodszych.

Andrzej Waszkiewicz - przyszedł na świat w roku, w którym Janek Wiśniewski z rzeszą robotników wyszedł naprzeciw tankom. Potem przeszedł przez magiel edukacji szkolnej. Dwadzieścia lat po złożeniu matury (średnia ocen 3,0) ukończył studia na Akademii Pomorskiej w Słupsku z bardzo dobrą oceną na dyplomie. Uzyskał tytuł magistra historii i wiedzy o społeczeństwie. Prywatnie mąż, który z przyjemnością służy jako pomoc domowa. Na chleb zarabia za pomocą rąk, a wiersze pisze używając szarych komórek. Autor poetyckiej trylogii, składającej się ze zbiorków „Między niebem a ziemią”, „Przełamane pokolenie”, „po co”.

„po co” promocja tomiku wierszy Andrzeja Waszkiewicza