Licznik odwiedziń: 2205208

Sekcja „Szkoła liderów” – spotkanie I

14 maja 2019, 20:21

Kolejna sekcja zainaugurowała swoją działalność. Pierwsze spotkanie warsztatowe „Szkoły liderów” odbyło się 13 maja 2019 roku w Pracowni Orange.

Grupa 15 słuchaczy uczestniczyła w różnych ćwiczeniach pozwalających dostrzec rolę komunikacji w środowisku lidera. Warsztaty poprowadził dr Grzegorz Piekarski – opiekun sekcji.

Dr Grzegorz Piekarski  - dyrektor Instytutu Pedagogiki Wydziału Nauk Społecznych Akademii Pomorskiej w Słupsku. Zainteresowania badawcze dr Grzegorza Piekarskiego skoncentrowane są wokół działań prospołecznych realizowanych w ramach wolontariatu społecznego, ich uwarunkowań, typów, profesjonalizacji działań opartych o idee wolontariatu, potencjału osobotwórczego działań wolontarystycznych i ich możliwości w (re)organizowaniu środowiska wychowawczego, teoria qeer, płeć społeczno-kulturowa.

Zajęcia sekcji „Szkoła liderów” odbyły się w ramach Projektu „Wiedzieć, Umieć, Chcieć”. Projektu realizowanego przez Akademię Pomorską w Słupsku w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa: III. Szkolnictwo wyższe dla gospodarki, Działanie: 3.1. Kompetencje w szkolnictwie wyższym. Celem Projektu jest podniesienie kompetencji osób w wieku 50+, słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Słupsku, Ustce, Bytowie i Człuchowie. Projekt realizowany będzie do 28.02.2021 roku.

Sekcja „Szkoła liderów” to cykl zajęć warsztatowych kształtujących kompetencje społeczne oraz przygotowujących, dedykowanych 15 słuchaczom bytowskiego UTW. W roku 2019 dla studentów trzeciego wieku zaplanowano 4 spotkania, łącznie 18 godzin zajęć umożliwiających nabycie kompetencji przywódczych.

Sekcja „Szkoła liderów” – spotkanie I