UTW - edycja 2019-2021

Sekcja geograficzna – spotkanie VI

12 listopada 2019, 17:29

Do omówionych na poprzednim spotkaniu regionów Polski: Pobrzeża Bałtyku i Pojezierza Pomorskiego, dołączyły Pojezierze Mazurskie oraz Pojezierze Wielkopolskie.

12 listopada 2019 roku dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, opiekun sekcji geograficznej, uwagę słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku skupił przede wszystkim na walorach turystycznych nowych regionów Polski.

Sekcja geograficzna – spotkanie V

06 listopada 2019, 18:31

Na poprzednim spotkaniu sekcji geograficznej omawiane były walory antropogeniczne środowiska geograficznego Polski, czyli zabytki architektury, historyczne obiekty wojskowe, miejsca martyrologii oraz kultu religijnego. 6 listopada 2019 roku dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, kontynuując rozpoczęty wcześniej temat, szczegółowo przedstawił omawiane walory na przykładzie dwóch konkretnych regionów: Pobrzeża Bałtyku i Pojezierza Pomorskiego.

Sekcja historyczna – spotkanie III

04 listopada 2019, 16:20

Po półrocznej przerwie słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ponownie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie poświęconym zagadnieniom historycznym.

4 listopada wykład nt. „Polscy za granicą ryską oraz Druga Rzeczpospolita wobec Polaków w Związku Sowieckim w okresie międzywojennym” poprowadził prof. dr hab. Robert Kuśnierz z Zakładu Studiów Wschodnich Instytutu Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sekcja geograficzna – spotkanie IV

23 października 2019, 16:25

Czwarte spotkanie po czteromiesięcznej przerwie. 23 października 2019 roku odbyło się kolejne spotkanie sekcji geograficznej. Tym razem studenci trzeciego wieku poznali walory antropogeniczne środowiska geograficznego Polski. O zabytkach architektury, historycznych obiektach wojskowych, miejscach martyrologii oraz kultu religijnego opowiadał dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku – opiekun sekcji geograficznej. Omawiane na zajęciach pozaprzyrodnicze walory turystyczne były nawiązaniem do poprzedniego tematu zajęć. Podczas czerwcowego spotkania słuchacze rozmawiali o turystyce kulturowej.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

22 października 2019, 16:11

Zajęcia dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbywają się w ramach sześciu sekcji, jednak to nie wszystkie spotkania. W roku kalendarzowym 2019 zaplanowano także 15 wykładów ogólnych z różnych dziedzin wiedzy. Kolejny odbył się 22 października 2019 roku. Tym razem wykład wygłosiła dr hab. Krystyna Krawiec-Złotkowska, prof. AP, Dyrektor Instytutu Filologii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Było to już drugie spotkanie z prof. Krystyną Krawiec-Złotkowską. Poprzednim razem, podczas wykładu inauguracyjnego, studenci trzeciego wieku poznali sposoby mówienia o pięknie ogrodu od antyku grecko-rzymskiego i antyku hebrajskiego do XVII wieku. Podczas październikowego spotkania tematem wykładu były zabytki kultury sakralnej starej Boliwii i Peru.

Sekcja teatralna – warsztaty

09 października 2019, 15:19

Ostanie w tym roku kalendarzowym warsztaty teatralne odbyły się 9 października 2019 roku. 18 godzin zajęć upłynęło zdecydowanie za szybko. Dawno w Pracowni Orange nie było tak głośno, wesoło i na pewno nie miała na to wypływu energetyczna, pomarańczowa przestrzeń. Do pokonania bariery wstydu i otworzenia się przed innymi, słuchaczy przekonał jeden człowiek, profesjonalista w każdym calu – Mirosław Gliniecki, opiekun sekcji teatralnej. Ostatnie spotkanie w tym roku, ale nie w tej edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku, poświęcone było etiudom, krótkim scenkom. Studenci trzeciego wieku wcielali się w konkretną osobę, odgrywali sytuacje. Było śmiesznie, ale także poważnie i dramatycznie. Kolejne spotkanie dopiero za kilka miesięcy.

Sekcja teatralna – warsztaty

02 października 2019, 16:33

Warsztaty teatralne dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku to najbardziej emocjonujące i za każdym razem zaskakujące zajęcia. Tu nie ma mowy o nudzie. Brak wykładów i teorii, za to ćwiczenia, scenki i poważne role. 2 października 2019 roku Pracownia Orange przemieniła się w salę prób teatralnych. Wszystkie scenki i ćwiczenia miały na celu zwrócenie uwagi uczestnikom zajęć, jak ważną rolę pełnią emocje i zmysły w teatrze. Mirosław Gliniecki, opiekun sekcji teatralnej, nie tylko instruował, jak uaktywnić emocje w odgrywaniu ról, ale przede wszystkim pokazywał, gdzie jest granica wolności na teatralnej scenie.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    Następna strona