Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie Oddział w Bytowie

UTW - edycja 2019-2021

Koncert duetu fortepianowego BeBe Piano Duet

25 listopada 2019, 16:11

Koncert duetu fortepianowego BeBe Piano Duet z pewnością na długo zapadnie w pamięci wszystkim, którzy mieli szczęście w nim uczestniczyć.  21 listopada 2019 roku słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyli niezwykłą podróż. W ramach sekcji geograficznej studenci trzeciego wieku wzięli udział w specjalnie im dedykowanym koncercie fortepianowym.  Zaplanowany koncert „Muzyka w duecie łagodzi obyczaje” w wykonaniu BeBe Piano Duet – Joanna Bernagiewicz i Medea Berianidze, przerodził się w konkurs pn. „Jaka to melodia?”. Słuchacze podzieleni na dwie grupy mieli za zadanie odgadnąć tytuł utworu, wykonawcę oraz jak na geograficzną podróż przystało, także miasto lub państwo, w którym urodził się autor utworu.

Sekcja historyczna – spotkanie V

20 listopada 2019, 17:34

Piąte spotkanie sekcji historycznej w roku 2019 odbyło się 20 listopada. Spotkania prowadzone są naprzemiennie przez dwóch profesorów Instytutu Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku: prof. dr. hab. Romana Drozda, prof. zw. oraz  dr. hab. Robert Kuśnierza, prof. AP.  W środowe przedpołudnie o przyczynach operacji rozpoczętej w 1937 roku przez ZSRR  przeciwko Polakom, przebiegu, metodach śledczych i represjach, opowiadał  prof. dr hab. Robert Kuśnierz z Zakładu Studiów Wschodnich.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

19 listopada 2019, 12:54

Jedno spotkanie, dwa wykłady. 19 listopada 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Bibliotece Miejskiej wzięli udział w dwóch wykładach. W ramach zadania 2. „Encyklopedia nauk – wykłady ogólne” studenci trzeciego wieku mają możliwość uczestniczenia w akademickich wykładach z różnych dziedzin wiedzy. Do wiedzy z zakresu literatury, biologii, matematyki, historii regionu, dołączyły zagadnienia z marketingu i to specyficznego rodzaju – marketingu politycznego. O teorii, środkach i technikach stosowanych, aby wykreować atrakcyjny dla elektoratu wizerunek partii i jej członków, opowiadał dr Adam Czarnecki z Instytutu Pedagogiki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sekcja historyczna – spotkanie IV

13 listopada 2019, 16:45

Kolejny wykład z zakresu historii związanej z dziejami Polski, nawiązującymi do 100-lecia odzyskania niepodległości odbył się 13 listopada 2019 roku. Po ponad półrocznej przerwie słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, ponownie mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dr. hab. Romana Drozda, prof. zw. z Zakładu  Studiów Wschodnich  Instytutu Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku. Poprzednie spotkanie, jak i to okazało się nie tylko zwykłym wykładem. Niepodległościowe zagadnienia wywołały ożywioną dyskusję, często inspirowaną celowymi pytaniami prowadzącego.

Sekcja geograficzna – spotkanie VI

12 listopada 2019, 17:29

Do omówionych na poprzednim spotkaniu regionów Polski: Pobrzeża Bałtyku i Pojezierza Pomorskiego, dołączyły Pojezierze Mazurskie oraz Pojezierze Wielkopolskie.

12 listopada 2019 roku dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, opiekun sekcji geograficznej, uwagę słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku skupił przede wszystkim na walorach turystycznych nowych regionów Polski.

Sekcja geograficzna – spotkanie V

06 listopada 2019, 18:31

Na poprzednim spotkaniu sekcji geograficznej omawiane były walory antropogeniczne środowiska geograficznego Polski, czyli zabytki architektury, historyczne obiekty wojskowe, miejsca martyrologii oraz kultu religijnego. 6 listopada 2019 roku dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Turystyki Akademii Pomorskiej w Słupsku, kontynuując rozpoczęty wcześniej temat, szczegółowo przedstawił omawiane walory na przykładzie dwóch konkretnych regionów: Pobrzeża Bałtyku i Pojezierza Pomorskiego.

Sekcja historyczna – spotkanie III

04 listopada 2019, 16:20

Po półrocznej przerwie słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ponownie mieli okazję uczestniczyć w wykładzie poświęconym zagadnieniom historycznym.

4 listopada wykład nt. „Polscy za granicą ryską oraz Druga Rzeczpospolita wobec Polaków w Związku Sowieckim w okresie międzywojennym” poprowadził prof. dr hab. Robert Kuśnierz z Zakładu Studiów Wschodnich Instytutu Historii Akademii Pomorskiej w Słupsku.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    7    Następna strona