UTW - edycja 2019-2021

28 września 2019, 13:50

Ostatni w tym roku kalendarzowym wyjazd studyjny do Wydziału Nauk o Zdrowiu odbył się 26 września 2019 roku. Była to już czwarta wizyta słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w słupskiej uczelni. Tym razem warsztaty poświęcone były nie tylko tematom zdrowego odżywiania w chorobach dietozależnych, tj. cukrzyca typu II, nadciśnienie tętnicze, hipercholesterolemia, nadwaga i otyłość, ale również analizie składu ciała uczestników.

Sekcja teatralna – warsztaty

25 września 2019, 16:40

Kolejne spotkanie sekcji teatralnej było inne od poprzednich. 25 września 2019 roku słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku rozpoczęli nowy etap edukacji – warsztaty teatralne.  Po 18 godzinach wykładowych, przyszła kolej na zajęcia praktyczne. Już pierwsze minuty spotkania uświadomiły słuchaczom, że zakończył się etap teorii, a rozpoczęła się praca warsztatowa. I Warsztat Teatralno-Dramowy  poprowadził Mirosław Gliniecki, dyrektor artystyczny Teatru STOP, opiekun sekcji teatralnej bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

20 września 2019, 17:21

Kolejne, wyjazdowe zajęcia słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyły się w Pracowni Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.

20 września 2019 roku bytowscy studenci trzeciego wieku, podzieleni na dwie grupy, przez 4 godziny uczyli się jak walczyć z rakiem, ale przede wszystkim jak dużo można zdziałać odpowiednią profilaktyką.

19 września 2019, 17:07

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku to nie tylko wykłady, warsztaty, ale także zajęcia w profesjonalnych pracowniach akademickich. Pierwszy wyjazd studyjny do Wydziału Nauk o Zdrowiu w semestrze zimowym odbył się 19 września 2019 roku.

Słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wykładach oraz zajęciach praktycznych w Pracowni Umiejętności Praktycznych Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

16 września 2019, 16:50

Pierwszy wykład ogólny w nowym semestrze roku akademickiego 2019/2020 odbył się 16 września 2019 roku. Wykład wyjątkowy, bo na specjalne życzenie. Do tej pory słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładów z zakresu literatury, biologii i matematyki. Tym razem, zgodnie z sugestiami studentów trzeciego wieku wykład dotyczył naszej kultury, tradycji i literatury. O najważniejszych zjawiskach w kulturze i literaturze kaszubskiej opowiadała prof. dr hab. Adela Kuik-Kalinowska z Instytutu Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sekcja teatralna – spotkanie IV

11 września 2019, 13:06

Spotkaniem sekcji teatralnej bytowscy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali rok akademicki 2019/2020. Czwarte i zarazem ostanie spotkanie wykładowe sekcji teatralnej odbyło się 10 września 2019 roku w Pracowni Orange. Ostatni wykład dr hab. Daniela Kalinowskiego, prof. AP, poświęcony był tradycji modernistycznej i awangardowej teatru europejskiego. Już 25 września słuchacze sekcji teatralnej rozpoczną nowy etap kształcenia – warsztaty teatralne, które poprowadzi Mirosław  Gliniecki.

05 lipca 2019, 17:09

Semestr letni roku akademickiego 2018/2019 słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli wyjazdem studyjnym do Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.

4 lipca 2019 roku studenci trzeciego wieku uczestniczyli w wykładach oraz zajęciach praktycznych w Pracowni Umiejętności Praktycznych Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    7    8    9    10    11    Następna strona