UTW - edycja 2019-2021

20 września 2019, 17:21

Kolejne, wyjazdowe zajęcia słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku odbyły się w Pracowni Pielęgniarstwa Klinicznego Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.

20 września 2019 roku bytowscy studenci trzeciego wieku, podzieleni na dwie grupy, przez 4 godziny uczyli się jak walczyć z rakiem, ale przede wszystkim jak dużo można zdziałać odpowiednią profilaktyką.

19 września 2019, 17:07

Zajęcia w ramach Uniwersytetu Trzeciego Wieku to nie tylko wykłady, warsztaty, ale także zajęcia w profesjonalnych pracowniach akademickich. Pierwszy wyjazd studyjny do Wydziału Nauk o Zdrowiu w semestrze zimowym odbył się 19 września 2019 roku.

Słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję po raz kolejny uczestniczyć w wykładach oraz zajęciach praktycznych w Pracowni Umiejętności Praktycznych Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Encyklopedia nauk – wykłady ogólne

16 września 2019, 16:50

Pierwszy wykład ogólny w nowym semestrze roku akademickiego 2019/2020 odbył się 16 września 2019 roku. Wykład wyjątkowy, bo na specjalne życzenie. Do tej pory słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładów z zakresu literatury, biologii i matematyki. Tym razem, zgodnie z sugestiami studentów trzeciego wieku wykład dotyczył naszej kultury, tradycji i literatury. O najważniejszych zjawiskach w kulturze i literaturze kaszubskiej opowiadała prof. dr hab. Adela Kuik-Kalinowska z Instytutu Polonistyki Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sekcja teatralna – spotkanie IV

11 września 2019, 13:06

Spotkaniem sekcji teatralnej bytowscy słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zainaugurowali rok akademicki 2019/2020. Czwarte i zarazem ostanie spotkanie wykładowe sekcji teatralnej odbyło się 10 września 2019 roku w Pracowni Orange. Ostatni wykład dr hab. Daniela Kalinowskiego, prof. AP, poświęcony był tradycji modernistycznej i awangardowej teatru europejskiego. Już 25 września słuchacze sekcji teatralnej rozpoczną nowy etap kształcenia – warsztaty teatralne, które poprowadzi Mirosław  Gliniecki.

05 lipca 2019, 17:09

Semestr letni roku akademickiego 2018/2019 słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli wyjazdem studyjnym do Wydziału Nauk o Zdrowiu Akademii Pomorskiej w Słupsku.

4 lipca 2019 roku studenci trzeciego wieku uczestniczyli w wykładach oraz zajęciach praktycznych w Pracowni Umiejętności Praktycznych Zakładu Fizjoterapii Katedry Fizjoterapii i Ratownictwa Medycznego.

Sekcja geograficzna – spotkanie III

25 czerwca 2019, 17:35

Turystyka kulturowa, czyli wszelkie podróże, których głównym motywem jest odwiedzanie i poznawanie miejsc i obiektów o wartości historycznej, artystycznej i kulturowej, a także uczestnictwo w imprezach o charakterze kulturalnym, była tematem kolejnego wykładu dla słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

24 czerwca 2019 roku bytowscy słuchacze po raz trzeci uczestniczyli w zajęciach sekcji geograficznej, której opiekunem jest dr Krzysztof Parzych z Instytutu Geografii i Studiów Regionalnych Wydziału Przyrodniczo-Matematycznego Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Sekcja teatralna – spotkanie III

12 czerwca 2019, 13:53

Trzecie i zarazem przedostatnie spotkanie wykładowe sekcji teatralnej odbyło się 11 czerwca 2019 roku. Słuchacze bytowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wysłuchali wykładu na temat barokowego, oświeceniowego i romantycznego teatru w kulturze Europy. Opiekun sekcji, dr hab. Daniel Kalinowski, prof. AP, przygotowuje merytoryczne grupę studentów trzeciego wieku do części warsztatowej, która rozpocznie się jesienią tego roku. Ostanie spotkanie wykładowe zaplanowano na 10 września 2019 roku.

strona:   Poprzednia strona 1    2    3    4    5    6    Następna strona